کد خبر: 7099 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰

پیشکسوتان کشتی کشور مطرح کردند؛

جوانان امروز آینده سازان فردا هستند/ بازگشت پویایی به کشتی اردبیل

جمعی از مربیان و قهرمانان کشتی فرنگی جهان در گفتگو با خبرنگاران از درخشش کشتی فرنگی در اینده نزدیک خبردادند و گفتند: بازگشت پویایی به کشتی فرنگی اردبیل منجر به تعالی کشتی فرنگی کشور می شود.

جوانان امروز آینده سازان فردا هستند/ بازگشت پویایی به کشتی اردبیل

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، پیشکسوتان کشتی کشور در حاشیه برگزاری پنجمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در گفتگو با خبرنگاران از درخشش کشتی فرنگی در اینده نزدیک خبردادند و گفتند: بازگشت پویایی به کشتی فرنگی اردبیل منجر به تعالی کشتی فرنگی کشور می شود.

بازگشت پویایی به کشتی اردبیل

حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران نیز به میزبانی خوب اردبیل برای این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: این دوره از رقابت‌ها با حضور 6 تیم خارجی و سه تیم داخلی روزهای پنج شنبه و جمعه در سالن شش هزار نفری حسین رضا زاده برگزار می‌شود که در نخستین روز این رقابت‌ها حضور تماشاگران خون گرم اردبیلی باعث رونق بیشتر این مسابقات شده است.

وی به تلاش های اداره کل ورزش و جوانان استان در برگزاری بهتر این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل برای حمایت از ورزش ملی کشورمان کشتی تماشای این دوره از مسابقات به صورت رایگان است این حرکت می‌تواند باعث پویایی کشتی اردبیل شود.

وی افزود: اردبیل از پتانسل بالا در کشتی فرنگی دار است که در سال‌های گذشته کشتی گیران برجسته نظیر علی اشکانی، احد پاژاج و افشین بیابانگرد به تیم‌های ملی معرفی کرده است که این قهرمانان سال‌های سال برای کشتی ایران مدال‌های رنگارنگی به ارمغان آورده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان: اردبیل میزبان مسابقات قهرمانی آسیا

بهرام آقاخانی مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز  برگزاری رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان  در اردبیل یک افتخار  بزرگ برای اردبیل عنوان کرد و گفت: از مردم غیور، ولایی و ورزش‌دوست اردبیل تا مسئولان رده بالای استان همگی کمر همت و همدلی بستند تا بار دیگر میزبان موفق و سربلندی برای رویدادی جهانی باشیم.

وی به جلسات و برنامه های حاشیه ای این دوره از مسابقات نیز اشاره کرد و گفت: به یاری خداوند و با توجه به زیرساخت‌ها، نظم برگزاری و همراهی پرشور مردم اردبیل، حالا دیگر به عنوان یک میزبان موفق و سربلند در کشور برای تمامی رویدادهای بین‌المللی ورزشی هستیم و حاصل آن میزبانی از رویدادهای بزرگتر و با ارزش‌تر می‌باشد.

وی در پایان سخنان خود  از آمادگی اردبیل برای میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا خبرداد.

وی گفت: از تمامی مردم پرشور اردبیل که میزبانان درخوری برای رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان بودند ویژه سپاسگذاریم و حتماً باید از حامیان برگزاری این رقابت‌ها در استان اردبیل و افرادی که تلاش کردند تا ما میزبان شویم .

ملی پوش سابق اردبیل: افتخار امروز ریشه در تلاش های گذشته دارد

افشین بیابانگرد کشتی‌گیر سابق تیم ملی کشتی فرنگی حریفان ایرانی در رقابت‌های کشتی جام باشگاه‌هایی جهان از آمادگی خوبی برخوردار هستند و خوب ظاهر شده‌ و نمایش خوبی را در این رقابت‌ها نشان دادند.

وی با بیان اینکه کشتی‌گیران ترکیه‌ای و روسیه‌ای با تمام قوا در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند، گفت: این نشان از توجه ویژه آن‌ها به رقابت‌های باشگاه‌های جهان است و این تیم‌ها روی این مسابقات حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

بیابانگرد با بیان اینکه کارهای ریشه ای و توجه به لیگ کشتی در رده های سنی مختلف باعث رونق و ارتقاء کشتی استان می شود خاطرنشان کرد: امیدواریم تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران با قهرمانی در این دوره از مسابقات دل مردم ایران و تماشاگران اردبیلی‌ها که جانانه به حمایت از تیم ملی در میدان حضور دارند را شاد کند.

مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی: کشتی‌گیران اردبیلی رقابت‌های خوبی را پشت سر گذاشته‌اند

حسن رنگرز مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی کشور نیز با بیان اینکه رقابت‌های خوبی از کشتی‌گیران اردبیلی دیدم گفت: امیدواری زیادی برای درخشش کشتی‌گیران ایرانی در این دوره از رقابت‌ها وجود دارد.

وی افزود: هر چند که کشتی‌گیران فرنگی ایران از آمادگی صددرصد برخوردار نیستند ولی انتظار داریم شاهد درخشش کشتی‌گیرانی در این دوره از مسابقات باشیم.

رنگرز گفت: کشتی‌گیران اردبیلی رقابت‌های خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و امیدواریم بتوانند پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی: اردبیلی ها پتانسیل بالایی در کشتی فرنگی دارند

محمد بنا سرمربی ادوار مختلف تیم ملی کشتی فرنگی کشور با بیان اینکه پیروزی یک ایرانی برای ملت عزیزمان یک افتخار بسیار بزرگ است، گفت: با تمام وجود برای پیروزی کشتی‌گیران ایرانی در مقابل حریفان خارجی تلاش می‌کنیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: کشتی‌گیران جوان ایرانی در این دوره از رقابت‌ها هر چند از آمادگی کامل برخوردار نیستند ولی رقابت‌های خوبی را پشت سر گذاشتند که این امر بسار مهم است.

بنا تصریح کرد: جوانانی که در رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان حاضر شدند می‌توانند در رقابت‌های بعدی نیز خوش بدرخشند.

بنا از میزبانی شایسته اردبیل و حضور پرشور تماشاگران اردبیلی تشکر کرد و گفت: اردبیل نشان داد که ظرفیت و شایستگی برگزاری رویدادهای بین‌المللی و مهم ورزشی را دارد.

انتهای پیام/ج