پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
کمک به سیل زدگان
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
6. اسفند 1394 - 14:37   |   کد مطلب: 1953
برگزاری انتخابات در هر کشوری نشان دهنده ی حاکم بودن روح دموکراسی و مردم سالاری در آن و مبین آزادی سیاسی مردمان در انتخاب و تعیین سرنوشت خویش است.
انتخابات ضامن حفظ استقلال کشور است

به گزارش ابصارنیوز، حامد هاشمی در یادداشت خود نوشت: تضمین استقلال سیاسی کشور در گرو مشارکت حداکثری، حضور آگاهانه مردم  و انتخاب نمایندگان اصلح  است.

برگزاری انتخابات در هر کشوری نشان دهنده ی حاکم بودن روح دموکراسی و مردم سالاری در آن و مبین آزادی سیاسی مردمان در انتخاب و تعیین سرنوشت خویش می باشد.

از بدو  پیروزی شکوهمند انقلاب  اسلامی ایران، به طور متوسط شاهد برگزاری سالانه ی انتخابات در کشور بوده ایم و از این حیث جمهوری اسلامی ایران دموکراتیک ترین کشور در سطح جهان به شمار می رود که مردم آزادانه و با هر سلیقه ای به کاندیداهای مورد نظر خویش رأی می دهند و نسبت به سرنوشت سیاسی خود، هرگز بی تفاوت نمی مانند. هفتم اسفند ماه شاهد برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود. به طور کلی اهمیت انتخابات پیش رو را می توان در مولفه های ذیل تبیین نمود:

  1. حضور و مشارکت حداکثری مردم شریف ایران در انتخابات به عنوان یک وظیفه ی شرعی باید مورد توجه قرار گیرد. بدیهی است در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات ، رسانه های بیگانه و معاندان دیرینه ی جمهوری اسلامی ایران با فضا سازی و تبلیغات مسموم به دنبال دلسرد کردن مردم از مشارکت در انتخابات و کم توجه جلوه دادن این فریضه ی مهم هستند.
  2. در دوران پسابرجام که دشمن به صورت سازمان یافته و زیرکانه به دنبال نفوذ در مراکز حساس تصمیم گیری و تصمیم سازی  کشور و به تبع آن نفوذ در انتخابات و تأثیر گذاری در نتیجه ی آن و گسیل کردن افراد مورد نظر خود به مجلس است،  تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم هوشیاری، روشنگری و مقابله با تحرکات گسترده دشمن در موسم انتخابات ، اهمیت این موضوع را بیش از پیش در اذهان متبادر می سازد.
  3. انتخاب اصلح و  توجه به تعهد در کنار تخصص، ایمان، تدین و انقلابی بودن نامزدها و پرهیز از موج سواری و انتخاب های احساسی و خارج از منطق و حساس بودن در این زمینه حائز اهمیت بسیار است. آنچه مسلم است انتخاب نمایندگانی که تغذیه فکری آن ها از طریق آمریکا و کشورهای غربی صورت می پذیرد، جریان نفوذ را سرعت خواهد بخشید.
  4. همان گونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند؛ «انتخابات به عنوان حق الناس باید مورد توجه قرار گیرد» و نتیجه ی قانونی آن باید مورد پذیرش همه ی جریان ها و احزاب سیاسی قرار گرفته و از هرگونه بداخلاقی و تشویش اذهان عمومی در مورد روند برگزاری و نتایج آرا به شدت احتراز گردد.

در پایان خاطر نشان می شود ، تضمین استقلال سیاسی کشور و در نتیجه اعتلای روز افزون جمهوری اسلامی ایران در گرو مشارکت ، حضور حداکثری و آگاهانه و انتخاب نمایندگان اصلح در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی خواهد بود و ملت همیشه در صحنه حاضر ایران با حضور پرشور خود در پای صندوق های آرا، بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان قسم خورده ی جمهوری اسلامی ایران خواهد زد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار