پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
20. دى 1396 - 13:26   |   کد مطلب: 5828
رئيس خوشه فرش استان در نشست كارگروه بهبود برند نقشه فرش دستباف اردبيل که در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد با بیان اینکه دست اندرکاران فرش اردبیل در بِرَندسازي موفق نبوده اند، گفت: فرش اردبیل نيازمند مكتب خاص خود است.
فرش اردبیل

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، پیش از ظهر امروز نشست كارگروه بهبود برند نقشه فرش دستباف اردبيل با حضور جمعی از دست اندرکاران فرش در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد.

اسحق رسولي رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل و رئیس خوشه فرش استان در نشست كارگروه بهبود برند طرح و نقشه فرش دستباف اردبيل با بیان اینکه تنوع طرح و نقشه اردبيل زياد است ،گفت: فرش اردبیل در برندسازي موفق نبوده است.

وي در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرش اردبيل تنها براي اهل فن شناخته شده است، گفت: عموم مردم نمي توانند فرش اردبيل را تشخيص دهند و به همين دليل نيازمند مكتب خاصي است تا مردم فرش اردبیل را با سایر فرش ها تمییز دهند.

رئيس خوشه فرش استان نقش كارگروه طرح و بهبود نقشه فرش اردبیل را در این حوزه سنگین دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا صنعت فرش اردبیل به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

رسولی در ادامه سخنان خود به طرح های اصیل اردبیل اشاره کرد و گفت: طرح ماهي اردبيل، طرح جا افتاده اي است و ضرورت دارد با نوآوري و خلاقيت به يك مكتب خاص در این صنعت تبديل شود.

وي تربيت نيرو در حوزه طراحي را نياز اساسي  صنعت فرش استان عنوان کرد و گفت: برندسازي مستلزم سرمايه گذاري است چونکه طراح فرش با سفارش كار مي كند.

رئيس خوشه فرش استان در پایان سخنان خود از اجراي پروژه مشترك دانشگاه آزاد اردبیل و شركت شهرك هاي صنعتي در خصوص پروژه توسعه كسب و كار فرش دستباف استان خبر داد و گفت: یک طراح موفق در کنار تولید باید از دانش بازاريابي هم  برخوردار باشد تا بتواند در عرصه های مختلف این صنعت موفق عمل کند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها