سرویس: فرهنگی و اجتماعی کد خبر: 10230 ۰۷:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

همزمان با سومین روز از ماه محرمبرگزار شد؛

گردهمایی کودکان عاشورایی در اردبیل

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از برگزاری گردهمایی کودکان عاشورایی در سومین روز از ماه محرم در مهدیه اردبیل خبر داد.

گردهمایی کودکان عاشورایی در اردبیل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«ابصارخبر»، ملیحه ملک‌زاده فرد مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل از برگزاری گردهمایی کودکان عاشورایی در اردبیل خبر داد و گفت: این گردهمایی همزمان با سوم محرم در مهدیه اردبیل برگزار شد.  

وی بابیان اینکه این مراسم با شعار «میهمانان کوچک امام حسین (ع)» برپا شد، اظهار داشت: گردهمایی کودکان عاشورایی در دومین سال برگزاری خود به نام حضرت رقیه (س) دختر سه ساله اباعبدالله ‌الحسین (ع) مزین بود و کودکان و نوجوانان همراه با خانواده‌هایشان حضوری پرشور در این مراسم داشتند.  

ملک‌زاده فرد نهضت عاشورا را مکتبی تربیتی توصیف کرده و بیان داشت: واقعه کربلا درس‌هایی نهفته از معارف اخلاقی را در بردارد که با آگاهی بخشی و آشناسازی نسل آینده‌ساز جامعه با رویدادهای این واقعه عظیم می‌توانیم آن‌ها را در مسیر درست تربیتی پرورش دهیم.  

وی افزود: ایثار و ازخودگذشتگی، حق‌طلبی، ظلم‌ستیزی و یاری‌کردن مظلوم از نکاتی هستند که کودکانمان از عاشورا می‌آموزند.  

مدیرکل کانون اردبیل تصریح کرد: در این مراسم برنامه‌های مختلفی ازجمله چاووشی خوانی، دکلمه نمایش، معرفی شخصیت و کتاب، شعرخوانی در راستای ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی و تبیین دستاوردهای قیام حسینی در میان کودکان و نوجوانان اجرا شد.  

ملک‌زاده فرد خاطرنشان کرد: کودکان عاشورایی حاضر در این مراسم با قرائت عهده نامه‌ای به تأسی از قیام امام حسین (ع) ضمن اعلام حمایت، همراهی و همدلی با کودکان غزه، برای ایستادگی در مقابل ظلم و ادامه راه شهدا و سربلندی ایران عزیز با سید و سالار شهیدان پیمان بستند.

 

انتهای خبر/ ج