پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان اردبیل برگزار شد؛

گردهمایی دانش آموزان خواهر مکتب سلیمانی در اردبیل+ عکس

سردار کریمیان مسئول ستاد کنگره شهدای استان اردبیل در جمع اعضای اتحادیه دانش آموزان اردبیل به تبیین ویژگی های مکتب حاج قاسم پرداخت و گفت: حاج قاسم فدایی ولایت بودن را از بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)  آموخته بود.

به گزارش ابصارخبر، گردهمایی دانش آموزان خواهر مکتب حاج قاسم سلیمانی همزمان با سالروز شهادت با نوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) با سخنرانی سردار غلام عسگر کریمیان مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان اردبیل، فرمانده سابق سپاه عاشورا و از اولین اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در بدو تاسیس و با حضور جمعی از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی در مسجد محمدیه اردبیل برگزار شد.

سردار کریمیان در این مراسم به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: دبیرستان نواب صفوی اردبیل در آن دوران محل پرورش شهدای دانش آموزی بود که با اخلاص وارد میدان نبرد شدند و توانستند با ایثار و فداکاری خود درخت انقلاب را تنومند کنند.

وی به سخنان یکی از معلمان دبیرستان نواب صفوی اشاره کرد و گفت: وی همواره به دانش آموزان می گفت که آنها آینده سازان این مرز و بوم هستند و مدیریت امور خواسته و ناخواسته با تغییر نسلها به دست آنها خواهد افتاد بنابراین باید از هم اکنون بنیه علمی، فرهنگی و اعتقادی خود را محکم کنند تا برابر طوفان بلایا و تهاجمات بی امان دشمنان بتوانند سربلند و سرافراز شوند.

فرمانده سابق سپاه عاشورا در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ویژگی های حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان الگوی ماندگار دختران  و بانوان ایرانی پرداخت و گفت: چادر شما میراث حضرت زهرا(س) است و در این وانفسای روزگار، خواهرانی که به فکر حفظ اسلام و انقلاب هستند و بر خواسته خود پافشاری می کنند، به سعادت دنیا و آخرت خواهند رسید.

وی با بیان اینکه چادر خواهرانمان، دشمنان را به هراس می افکند، گفت: همین چادر بزرگترین مانع برای در امان ماندن شما از تهاجمات وانحرافات دشمنان است.

این عضو پیشکسوت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اردبیل از بصیرت به عنوان چراغ راه در فضای غبارآلود نام برد و گفت: چادر به عنوان کاملترین پوشش اسلامی خنثی کننده توطئه های دشمنان است.

وی به تبیین تاثیر چادر بر افکار دشمنان اسلام پرداخت و گفت: اهمیت چادر و جایگاه آن را می توان در خشم و انزجار دشمنان از دختران با حجاب مسمان دید چراکه چادر بزگترین مانع نفوذناپذیر برابر وحشتناک ترین و سنگین ترین توطئه های دشمنان است.

سردار کریمیان در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ویژگی های مکتب حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: حاج قاسم شاگردی از شاگران امام خمینی(ره) و ولایت بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم فدایی ولایت بودن را از بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)  آموخته بود، گفت: وی از ولایت فقیه به عنوان خیمه آل رسول الله نام برده و  همگان را به پاسداری از این خیمه دعوت کرده است.

تبعیت و دفاع از ولایت حاج قاسم برگرفته از سیره قاطمی است

امین صادقی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اردبیل نیز در این مراسم به تشریح اهداف برگزاری این برنامه پرداخت و گفت: آشنایی دانش آموزان با مکتب حاج قاسم سلیمانی و نقش آفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی از جمله اهداف این برنامه است.

وی در ادامه سخنان خود به ترویج سبک زندگی اسلامی بین دانش آموزان اشاره کرد و گفت: الگوسازی سبک زندگی فاطمی بین خانواده های ایرانی نیز دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اردبیل در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی ها و خصوصیات بارز سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: نقش تربیت‌شدگان مکتب فاطمی در حفظ اسلام، قرآن و وحی الهی بر کسی پوشیده نیست، 

وی با بیان اینکه بقای اسلام و تشیّع به برکت وجود حضرت فاطمه(س) است، گفت: اگر ایشان و تربیت یافتگان مکتب وی همچون امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و مالک اشترهایی چون حاج قاسم سلیمانی نبودند، امروز خبری هم از اسلام نبود.

صادقی به بازخوانی روایت گری های سردار دلها در خصوص امدادرسانی های حضرت زهرا(س) در اوج سختی و گرفتاری ها طی 8 سال دفع مقدس پرداخت و گفت: خود حاج قاسم روایت می کند که در جنگ هشت ساله، هرموقع در تنگنا قرار می‌گرفتیم، پناهگاهی جز حضرت زهرا (س) نداشتیم. 

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: تبعیت و دفاع از ولایت حاج قاسم در واقع برگرفته از سیره عملی و رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) بود.

قرائت قرآن کریم، اجرای سرود، سخنرانی سردار کریمیان مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان اردبیل و مداحی از جمله برنامه های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/ج