نمایش 1 - 10 از 196
fatf
میلاد محرمی نوشت؛
اعماق فاجعه نفوذ و اعتماد کاذب داخلی را می توان در اقدام اخیر قراردادFATF به وضوح یافت ،که بس فاجعه بارتر از اقدام مشترک هسته ای خواهد بود.
FATF ابزاری برای تشخیص هویت طرف حساب های ایران
یادداشت:
FATF طرحی است که طی آن آمریکا تعدادی از کشورهای اسلامی را در لیست سیاه خود قرارداده تا در مرحله اول تحت نظارت خود و در مراحل بعدی تحت فشار و تنگنا قراردهد.
میلاد محرمی
انقلاب اسلامی ایران با بنیان گذاری روز قدس، ظرفیت عظیم مردمی را در حمایت از آرمان فلسطین و امت اسلام وارد فضای بین المللی کرد تا هر ساله در راهیپمایی روز قدس، امت اسلام همبستگی مسلمانان را در حمایت از “مردم مظلوم فلسطین و بیت المقدس ”اولین قبله مسلمانان “اعلام کنند.
ایرج فتحی
حادثه ای که اخیرا در یکی از مدارس غیر انتفاعی تهران به وقوع پیوست ماحصل بی تدبیری ها و برنامه ریزی های روانشناسی سیستم و دهها حوادثی است که در طول زمان و در نقاط مختلف این کشور پهناور توسط برخی از عوامل بیمارگونه در حال تکرار است.
مجیدعلیپور تکانلو،
یادداشت؛
برجام علاوه براینکه تحریم ها را برنداشت بلکه تحریمی بر روی تحریم ها گذاشت و همین مورد و موارد دیگر که طرف مقابل به آنها عمل نکرد کافی است که عده ای، خود از حمایت های غلط برجام کنار بکشند.
برجام
گرچه برخی کشور های اروپایی همچون اکثر کشورهای دیگرحرکت آمریکا را خارج از قوانین بین- الملل دانسته اند اما این نکته که خود عملا زیر سلطه آمریکا هستند قابل کتمان نیست
فرار نخبگان
یادداشت؛
شاید هیچ دردی دردناک تر از خروج سرمایه انسانی و علمی نباشد اما دلایل و عوامل این خروج کدامند؟ مگر کسی پیدا می شود که در قبال این درد بزرگ بیتفاوت باشد و وقعی به این مهم نگذارد؟
فیلترینگ تلگرام
یادداشت؛
منافع ملی ما ایجاب می کند که در حساس ترین زمان هم به جای تکیه بر احساسات به قانون تکیه کنیم و به جای سیاسی کاری و بدبین کردن جامعه به مقامات مافوق و حاکمیت کشور، سعی کنیم، قانوگرایی و خرد گرایی را در جامعه نهادینه نماییم.
محمد جعفری نوده
یادداشت دانشجویی؛
رهبر انقلاب اسلامی با دیدی جامع نسبت به این که با حمایت از کالای ایرانی در حال حمایت از طراح، کارگر و سرمایه گذار ایرانی هستیم این را از مردم و مسئولین کشور خواستند تا با اهتمام به این موضوع مهم، گره ها و مشکلات کشور برطرف شود.
نقدی به اظهارات عجیب نماینده مردم اردبیل در مجلس!
یادداشت؛
استاد دانشگاه های اردبیل، به دنبال اظهارات اخیر محمد فیضی نماینده اردبیل در مجلس مبنی بر شکل گیری کمیته انتصابات در استان ها، خطاب به ایشان نقدی قابل تأمل منتشر کرد.

صفحه‌ها