پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
16. شهريور 1398 - 16:45   |   کد مطلب: 7736
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان اردبیل حادثه کربلا و مکتب حسینی را بهترین سبک و الگوی زندگی دانست و گفت: یکی از دلایل ماندگاری نهضت عاشورا حضور جوانان و نوجوانان در این میدان است.

محسن امینی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان اردبیل در گفتگو با ابصارخبر، حادثه کربلا و مکتب حسینی را بهترین سبک و الگوی زندگی دانست و گفت: یکی از دلایل ماندگاری نهضت عاشورا، حضور جوانان و نوجوانان در این میدان است.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی های نوجوانان عاشورایی پرداخت و گفت: اگر بخواهیم یک جوان و نوجوان عاشورایی بشویم باید مانند شهدای کربلا محب و عاشق اهل بیت (ع) و عامل به احادیث و قرآن باشیم.
وی ایمان به راه حق را دومین ویژگی جوان و نوجوان عاشورایی خواند و گفت: ایمان باعث انگیزه می شود به طوریکه دلیل استواری شهدای کربلا نیز ایمان به راه حقشان بود.

امینی ویژگی دیگر نوجوان و جوان عاشورایی را بصیرت دانست و گفت : بصیرت باعث می شود تا جوان و نوجوان در فتنه ها و دسیسه های دشمن حق را از ناحق تشخیص داده و نسبت به تعالیم دین و عدم انحراف از آن معرفت پیدا کند.
وی از عفت و پاک دامنی، ایثار، استقامت و پایداری، ولایت مداری و صبر و شکیبایی بوده و نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر از برجسته ترین ویژگی های نوجوان و جوان عاشورایی  نام برد.

امینی در پایان سخنان خود به سخنان حضرت قاسم بن الحسن (ع) در آخرین لحظات شب عاشورا با حضرت امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: وقتی انسان ایمان به مسیر حق خویش داشته باشد ، از مرگ در راه خدا نمی ترسد و آن را از عسل شیرین تر می داند.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار