پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
29. شهريور 1397 - 15:26   |   کد مطلب: 6734
ایستگاه پرستاری و فرهنگ عاشورایی به عشق بزرگ پرستار کربلا ،حضرت زینب کبری سلام الله علیها، در روزهای سوگواری تاسوعا و عاشورا در اردبیل برپا شد.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، قدرت اخوان اکبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمع خبرنگاران از برگزاری ایستگاه پرستاری و فرهنگ عاشورایی به مناسبت بزرگداشت و یادمان پرستار دشت نینوا حضرت زینب کبری خبر داد و گفت:این ایستگاه توسط شورای هماهنگی پرستاری استان با همکاری اداره پرستاری و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،سازمان نظام پرستاری و حمایت سازمانها وادارات  فرمانداری ، شهرداری و  شورای شهر اردبیل و با همت تعدادی از NGO ها و سازمانهای مردم نهاد برپا شده است .
وی افزود: هدف اصلی این اقدام ترویج وتوسعه فرهنگ سلامتی، ارتقائ سطح آگاهی مردم در رابطه با بیماریهای غیرواگیردار و ترویج فرهنگ خود مراقبتی و  اجتماعی سازی حرفه پرستاری و شناساندن این حرفه مقدس به آحاد جامعه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: در این برنامه معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز با در اختیار گذاشتن انواع بروشورهای آموزشی ، قرص ویتامین D3 ، ترازوی BMI سنج مشارکت فعال دارد . 
وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار انجام فعالیت این ایستگاه چنانچه افراد مستعد بیماری و در معرض خطر شناسایی شود جهت ادامه مراقبت به مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه معرفی خواهند شد .
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار