پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
1. خرداد 1397 - 19:23   |   کد مطلب: 6295
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:
انتخاب موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق بعنوان موزه برتر کشور در سال 96
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی برای سومین سال پیاپی به عنوان موزه برتر کشور در سال ۱۳۹۶ از سوی شورای کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) انتخاب شد.
نریمانی

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، محمد نریمانی با اعلام این خبر، گفت: انتخاب موزه برتر کشور در چهار گروه موزه ‌های خصوصی و موزه‌ های دولتی بزرگ، متوسط و کوچک و دوازده شاخص شامل آموزش، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، پژوهش، توسعه مدیریت، خلاقیت و نوآوری، گردآوری، تلاش برای بقا، شعار روز جهانی موزه، کودک و نوجوان و اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی انجام می شود.
 وی خاطرنشان کرد: در آئین ویژه روز جهانی موزه سالجاری که با شعار جهانی ارتباطات خلاق و نوین موزه ­ها؛ رویکردهای جدید مخاطبین جدید در تهران برگزار شد، از موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان موزه برگزیده و برتر کشور در چهار شاخص«روز جهانی موزه»، «خلاقیت و نوآوری»، «گردآوری» و «بازدید از موزه» در بخش موزه ­های دولتی کوچک در سال ۱۳۹۶ تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی تنها موزه ای است که در تمامی رده ها و گروه ها در بیشترین شاخص در چهار عنوان منتخب شده است.
نریمانی با اشاره به فرآیند انتخاب موزه برتر کشور در دوره یازدهم برای انتخاب موزه برتر سال ۱۳۹۶، تصریح کرد: این انتخاب بر اساس عملکرد موزه ­های کشور و بررسی مستندات تخصصی در چهارچوب آئین نامه کمیته بین المللی موزه­ ها(ایکوم)، در دوازده شاخص ذکر شده با رای هیات داوران متشکل از شصت نفر از متخصصان و برجستگان موزه به صورت کاملا محرمانه انجام شده و موزه­ هایی که در هر شاخص بیشترین رای هیات داوران را کسب نموده­اند اعلام می ­شود.
 نریمانی با بیان اینکه این موزه در مدت سه سال فعالیت خود موفق به کسب چهار رتبه برتر در سطح ملی شده است، ادامه داد: موزه تاریخ علوم دانشگاه در سال ۱۳۹۴ در شاخصه های «گردآوری»، «خلاقیت و نوآوری»، «کودک و نوجوان» و «توسعه مدیریت» و در سال ۱۳۹۵ در شاخصه های «توسعه مدیریت» و «شعار روز جهانی» به عنوان موزه برتر کشور معرفی شده بود. همچنین این موزه در سال ۱۳۹۴ برنده هفدهمین جایزه ترویج علم جمهوری اسلامی ایران شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار