پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
23. فروردين 1397 - 17:44   |   کد مطلب: 6179
طی حکمی از سوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، حجت الاسلام علیپور بعنوان سرپرست حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز اردبیل منصوب شد.
حجت الاسلام علیپور

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، طی حکمی از سوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، حجت الاسلام بهنام علیپور معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با حفظ سمت بعنوان سرپرست جدید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز اردبیل منصوب شد.

پیش از این حجت الاسلام مسعود رجب نژاد به مدت 5 سال مدیریت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مرکز اردبیل را بر عهده داشت.

حوزه علو ماسلامی دانشگاهیان در بهمن ماه 1377 با عنوان حوزه دانشجويي شهيد آيت الله دكتر بهشتي (ره) تأسيس شد. در سال 1389 با توجه به گسترش مخاطبين حوزه و تشابه اسمي با برخي مراکز علمي و حوزوي، به حوزه علوم اسلامي دانشگاهيان تغيير نام يافت. در حال حاضر حوزه با 42 مرکز فعال در سطح کشور فعاليت می کند.

در واقع ايده تعالي حوزه و ترويج فرهنگ مأموريت‌گرايي در ميان دانشجويان از سال‌هاي اوليه تأسيس حوزه مطرح بوده ولي تحقق اين امر با ايجاد زير ساخت‌هاي لازم از اوايل سال 1393 با رویکرد نوین نسبت یابی معرفت جویان با رسالت دانشجوی تراز انقلاب و نقش آفرینی برای تحقق دانشگاه اسلامی و با تکمیل و ارتقاي نقش از مدیریت صرف به نقشهای تربیتی(مربی دبیران و معرفت جویان)، شاگردپروري (استاد) و مدیریت (مدیر مرکز) به انجام پذيرفت.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار