پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
20. اسفند 1396 - 11:13   |   کد مطلب: 6115
سرپرست فوریتهای پزشکی اردبیل؛
طرح امداد نوروزی ۲۴ اسفند شروع می شود
سرپرست فوریتهای پزشکی اردبیل در جمع خبرنگاران ضمن ارائه گزارش آمار و ارقام حوادث مربوط به چهارشنبه سوری به طرح امداد نوروزی نیز اشاره کرد و گفت:طرح امداد نوروزی سال ۹۷، ۲۴ اسفند شروع و لغایت ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.
طرح امداد نوروزی

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، فرهاد غیبتی سرپرست فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران که در محل اورژانس ۱۱۵ برگزار شد به ارائه گزارش آمار و ارقام حوادث مربوط به چهارشنبه سوری در سال گذشته پرداخت و گفت: سال ۹۵ را با هشتادوسه مصدوم ۱۶ مورد بستری و۸ نفر فوتی سپری کردیم که آمار فوتی سال گذشته برابر با امار فوتی کل کشور بود.

وی در ادامه سخنان خود به حوادث اخیر مربوط به چهارشنبه سوری در اردبیل اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد آمار مصدومین و فوتی مربوط به استفاده و تهیه بمب های دست ساز هستند.

 غیبتی از والدین خواست در لحظات شادی مراقب قشر آسیب پذیر کودکان، مادران باردار و افراد مسن بووده و با توجه به آمار سالهای گذشته که بیش از ۵۰ درصد مصدومین ناشی از حضور و تماشای اعمال پرخطراست از حضور در چنین مکانهای ناامن پرهیز کنند.

سرپرست فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  در بخش دیگری از سخنان خود به زمان شروع امداد نوروزی سال ۹۷ نیز اشاره کرد و گفت: طرح امداد نوروزی ۲۴ اسفند شروع و لغایت ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت،  که در این طرح 6 مورد ایستگاه سلامت با ارائه خدمات پزشکی و اورژانسی در خدمت همشهریان و مسافرین نوروزی خواهند بود.

وی افزود: امداد نوروزی با ۶۰ دستگاه آمبولانس دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد هوایی و۳۲۰ نفر از نیروهای متخصص ارائه خدمت خواهند نمود و علاوه بر آمادگی اورژانس ۱۱۵ اورژانس پیش بیمارستانی مراکز درمانی هم در آماده باش کامل هستند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها