سرویس: سیاسی کد خبر: 10052 ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل:

پاسخ ایران غرور جهان اسلام را زنده کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل به ویژگی‌های ارتش آرمانی اشاره کرد و گفت: پاسخ ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی غرور جهان اسلام را زنده کرد.

پاسخ ایران غرور جهان اسلام را زنده کرد

به گزارش ابصارخبر، آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح استان اردبیل که به مناسبت روز ارتش برگزار شد، گفت: پاسخ ایران به تجاوز رژیم صهیونیستی غرور جهان اسلام را زنده کرد.

وی با بیان اینکه عناصر ارتش آرمانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران نهفته است به مقایسه ارتش جمهوری اسلامی با ارتش پهلوی پرداخت و گفت: ارتش پهلوی ارتشی وابسته بود که حتی توان ایستادگی دو ساعته برابر دشمنان را نیز نداشت.

آیت‌الله عاملی گفت: امروز ارتش ما فاقد مستشار خارجی است، دارای تجهیزات بومی و مجهز به آخرین فناوری روز است و مهمتر از همه دارای روحیه اطاعت از نائب ولی عصر است.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی ولی‌امر است گفت: تمام ویژگی‌های یک ارتش آرمانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران نهفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان وابسته به آمریکا است گفت: ویژگی ارتش ایران خودکفایی و خوداتکایی است و همین موضوع عامل اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

وی افزود: امروز یک قدرت اهریمنی در جهان حاکم است بطوریکه امنیت کشورها را برهم زده و حاکمیت ملی کشورها را نیز نقض کرده است.

 آیت‌الله عاملی به ظلم و ستم کشورهای مستکبر بر سایر کشورها اشاره کرد و گفت: امروز نظام ارباب و رعیتی بر جهان حاکم است که کرامت انسانی را زیر پا گذاشته و روزگار جهان را سیاه و تاریک کرده است.

وی تصریح کرد: ملتی که ارتش مستقل ندارد امنیت و اقتدار نیز نخواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل به دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حماسه‌آفرینی‌های ارتش مقتدر ما در آن دوران هرگز فراموش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه روحیه اطاعت از رهبری و روحیه جمعی سرمایه اجتماعی ارتش ما است گفت: امروز ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران با حضور در عرصه‌های مختلف ضمن مأیوس کردن دشمنان برای کشور عزت آفرینی می‌کند.

آیت‌الله عاملی به پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: وقتی آمریکا به صراحت می‌گوید دنبال جنگ با جمهوری اسلامی ایران نیست این برگرفته از عظمت ارتش و اقتدار نیروهای مسلح به ویژه سپاه معظم است و این غرور آفرین است.

 وی به کار بزرگ سپاه پاسداران  در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه اشاره کرد و گفت: پاسخ سپاه پاسداران نه تنها غرور ایرانیان بلکه غرور جهان اسلام را زنده کرد و به مردم کشورهای اسلامی عزت بخشید.

 نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی جلوی آمریکا جهانوردی می‌کند و هیچ‌کاری هم از دست این دولت مستکبر ساخته نیست.

وی خاطر نشان کرد: امروز عزت، عظمت و اقتدار نیروهای مسلح ما در گرو ایثار و فداکاری های شهدا است.